Усі ми родом з дитинства. І найперше, що постає в наших думках, згадуючи цю прекрасну пору, — казка.
Її можливості безмежні! Мова казки близька дитині, емоційна, захоплююча, герої наділені незвичайними силами та можливостями.
Що таке казки? Чарівні історії про принців і принцес із казкових королівств? І так, і ні. Насправді казки можуть дуже багато, їх потенціал величезний: ними можна просто зацікавити дитину, приспати її на ніч, надихнути на зміни, справити виховний ефект і навіть вирішити якусь психологічну проблему.
Отже, виявляється надавати психологічну допомогу своїм дітям батьки можуть самостійно! Прекрасний інструмент, який може допомогти в цьому – це терапевтичні казки! Вони являють собою дитячі твори, які допомагають вашій дитині прояснити різні життєві ситуації, відреагувати накоплені емоції, познайомитись з різноманітними стратегіями поведінки. Крім того, казки дозволяють дитині побувати на місці героя в певних конфліктних ситуаціях в “безпечних умовах” і спробувати нові способи вирішення конфліктів. Також в творах малеча може компенсувати те, чого їй найбільше бракує в житті. Такі казки можуть пояснити дитині надскладні речі, які вона сама вирішити не може. У кожній казці є свій сценарій, який вчить жити і справлятись з проблемами, готує до дорослого життя. І якщо вникнути глибше, а не дивитись на казочки поверхнево, то дітям буде легше справлятись з будь-якими труднощами.
Обов’язково після прочитання казки потрібно обговорити її мораль з дитиною, пояснивши, що будь-яка історія, на перший погляд навіть безвихідна, завжди закінчується добре.
Можна розказати дитині повчальну казку, з ймовірно нещасливим кінцем, але обговоривши його, пояснити дитині мотив твору, який несе в собі позитивний характер.
Кожну казку можна пояснити з психологічної точки зору, чи точки зору мами і тата, як завгодно, тільки щоб дитина зрозуміла. Наприклад, відома всім казка «Колобок», яка нібито погано завершується. Але і тут є свої психологічні аспекти. Казка розповідає, як дитина тікає від батьківської опіки, і це вчить батьків не давити на дитину, а дитину вчить не тікати безвідповідально, бо легковажність до добра не приводить. Перш, ніж робити необдумані кроки треба аналізувати свою поведінку. Якщо дитині просто розказати казку підсвідомо вона осяде, але до свідомості може не дійти. З дітьми потрібно обговорювати мораль казки.
Казка несе для дітей важливі ідеї:
Дошкільний навчальний заклад №60, 2019 | Всі права захищено Design & Developed by Buy Wordpress Templates